הלוואה בצ'ק ללא כיסוי – באיזה מקרים זו עבירה פלילית

בדיקת זכאות
להלוואה מהירה
בכמה שניות בלבד!
מלאו פרטיכם לבדיקת זכאות

«

הלוואה ללא כיסוי – באילו מקרים זו עבירה פלילית?

כאשר מתחייבים בתשלום כלשהו חייבים לוודא שיש לכל התחייבות כזאת כיסוי כספית. כאשר משלמים באשראי או בצ'ק, הכסף חייב להיות בבנק או להגיע אליו בזמן, ולכן כל צ'ק שנותנים חייב להיות לו התמורה הכספית זמינה בחשבונכם.

תמיד יוצאים מנקודת הנחה שמי שרושם את הצ'ק יודע מהו מצבו הכספי, ולכן מחזיקים אותו כאחראי למקרה שבו מסר צ'ק לתשלום שאינו יכול להיפרע על ידי מקבל התשלום.

במילים אחרות, מדובר במעשה חמור בעיני ערכת המשפט שרואה בכך גרימת נזק כספי למקבל הצ'ק והחומר השלה נגזרת גם מהסכום. מדובר בניצול יחסי אמון של הנותן למקבל, ומדובר במרמה, פשוטו כמשמעו, ולכן גם עבירה פלילית כאשר יודעים על כך.

עורך דין טוב המתמחה בפלילים הוא זה שמטפל בכל מי שעשה זאת והגיע לכדי הליך משפטי שנובע ממתן צ'ק ללא כיסוי בידיעה ברורה שלא יכובד על ידי הבנק.

מכת הצ'קים ללא כיסוי

הקף מעשי המרמה במדינה של מתן צ'קים ללא כיסוי הוא גדול במיוחד, ובתי המשפט עושים הכל כדי להגיע למצב שבו אפשר יהיה להילחם בכך באמצעים העומדים לרשותם. כלומר, לא מקלים בכך ראש, ולא מפחיתים מהחומרה אלא להפך, אף גוזרים עונשי מאסר לא מעטים.

לעתים נזקקים גם לשירותי ההוצאה לפועל שמעקלת או מוציאה צווים כאשר המקרים של מתן צ'ק ללא כיסוי אינו מכובד ולמקבל אין ברירה.

מתן צ'ק כאשר מוכחת ידיעת המצב הכספי וידיעה ברורה כי הבנק אינו חייב או מתכוון לכבד את הצ'ק שנתתם הוא עבירה פלילית ברורה שדינה מאסר שנה או קנס כספי.

עורך דין פלילי מטפל בעבירות אלה כדי לנסות להמתיק את המצב ולמנוע הרשעה אולם אין מנוס מלטפל בכך במישור הפלילי. הקנס יהיה לפי הסכום שנקבע בחוק או פי ארבעה מהסכום הנקוב בצ'ק, ובכל מקרה הוא יהיה הסכום הגבוה ביותר.

הגבלות נוספות על נותן הצ'ק

זה אינו מסתכם רק בכך. למרבה הצער, כל מי שנותן צ'ק ללא כיסוי בעשרה מקרים או מורשע, החשבון שלו מוגבל בבנק והוא אינו רשאי כסנקציה להשתמש בחשבון הבנק שלו כאחד האדם.

זוהי סנקציה מגבילה שנקבעת בגלל עבירה זו, וגם כאן לא בטוח שעורך דין יוכל לחלץ אתכם מכך עד שיעבור זמן רב ותוכלו להוכיח עמכם שוב. זהו החוק בנוגע למתן צ'ק ללא כיסוי.

זה חמור במיוחד משום שאם לקחתם הלוואה הרי שהתחייבתם להחזיר אותה ולא רק שילמתם תמורת שירות או מוצר כלשהו. זה חמור ופלילי גם בהצגת צ'ק ללא כיסוי כערבות או בטוחה לשכירת דירה. זהו מקרה של חוסר תום לב שבהחלט נחשב לפלילי.

אם הצ'ק ניתן כשהיה כיסוי אך הנסיבות השתנו לאחר מכן, ובוטל בגלל משהו שקרה בין הצדדים הסיבה תקבע אם זהו פלילי או לא ואם זה נחשב מוצדק בעיני בית המשפט, ולכן גם כדאי לבדוק עם עורך דין לפני כן.

אז במידה ואתם צריכים הלוואה חוץ בנקאית דרך חברה אמינה ומקצועית, מלאו פרטיכם באתר.

לפניכם סרטון הסבר בחינם על הלוואות והקריטריונים להן

דרך סרטון זה, תוכלו לדעת בקלות:
  1. מה הם הקריטריונים שרוב חברות ההלוואות מבקשות עבור הלוואה ובדיקת הזכאות לה.
  2. היתרונות שיזכו אתכם בתנאים טובים יותר בעת בדיקת הזכאות לקבלת ההלוואה.
  3. מה בדיוק אתם צריכים לבדוק לפני לקיחת הלוואה מחברות הלוואות חוץ בנקאיות, בנקים, וגופים מימון אחרים.
סרטון החברה
הקליקו לאישור קבלת  הלוואה מיידית תוך 5 דקות בלבד!
שלב 2 - פרטים נוספים לאישור הלוואה עד 200,000 ש"ח

מלאו את המשך הבדיקה כאן 👇🏻